Bankowiec.com.pl – Bankier Online – kredyty doradcy

Jak znaleźć dobry kredyt hipoteczny?

Expander Kraków

Kredyt hipoteczny to bardzo ważna decyzja, w końcu obciążamy swój domowy budżet na bardzo wiele lat. To dlatego nie należy decydować się pochopnie, tylko dokładnie przeanalizować poszczególne oferty banków. Pamiętajmy również o tym, że banki dopuszczają możliwość negocjacji, w związku z tym warto skorzystać z tej możliwości.

Do dyspozycji mamy konsultantów bankowych, doradców finansowych, a także różnego rodzaju porównywarki finansowe, można też zapytać o zdanie znajomych, którzy mają doświadczenie w tego typu sprawach. Wieloletnie zobowiązanie finansowe to bardzo duża sprawa, konieczność spłacania comiesięcznych rat nie pozwoli nam zapomnieć o kredycie przez wiele lat. Nie zawsze najtańszy z pozoru kredyt taki będzie, pamiętajmy aby dokładnie prześledzić koszty całkowite. W ramach udzielenia nam przez bank kredytu, będziemy zobowiązani do uiszczenia stosowanych opłat, o tym trzeba pamiętać i należy uwzględnić te koszty w swoim budżecie. Sprawdźmy roczną rzeczywistą stopę procentową. Cena wyliczona z uwzględnieniem wszystkich kosztów umożliwia ustawienie ofert od najtańszej do najdroższej.

Cena to nie wszystko, ważny jest czas

Szybkie kredyty przeważnie będą droższe. Chociaż jako kredytobiorca nie mamy wpływu na czas zamknięcia hipoteki, to można wybrać odpowiedni bank – taki, który w danym czasie nie jest obłożony pracą i zależy mu na nowych klientach. Znalezienie dobrego i niedrogiego kredytu hipotecznego wcale nie jest łatwe, trzeba poświęcić na takie poszukiwania bardzo dużo czasu i energii, jednak warto o to zadbać. Nie musimy decydować się na pierwszą z brzegu ofertę, warto zgłębić wiedzę na temat produktów finansowych samemu, aby wiedzieć co i jak i móc lepiej negocjować warunki umowy.

KREDYTY MIESZKANIOWE 06.2019RANKING NOTUS
+