Bankowiec.com.pl – Bankier Online – kredyty doradcy

Kiedy kredyt samochodowy nie będzie tańszy od gotówkowego?

Expander Kraków

Mimo, że panuje powszechne przekonanie, że kredyt samochodowy jest korzystniejszym rozwiązaniem, niż kredyt gotówkowy, nie w każdej sytuacji tak będzie. Sprawdźcie, kiedy warto zdecydować się na zwykłą pożyczkę.

Kredyty samochodowe mają niższe oprocentowanie niż kredyty gotówkowe dlatego, jeżeli decydujemy się na zakup samochodu, warto rozważyć takie rozwiązanie. Banki udzielające tego typu pożyczek stosują szereg zabezpieczeń, które mają za zadanie skutecznie zmniejszyć ryzyko strat. Jeżeli kredytobiorca przestaje spłacać raty kredytu, bank może przejąć i sprzedać samochód, dzięki temu możliwe jest odzyskanie pieniędzy. Kredytobiorca nie może sprzedać pojazdu, ze względu na to, że przywłaszczenie jest jednoznaczne z tym, że bank jest posiadaczem prawie 50% samochodu. Natomiast cesja praw polisy AC gwarantuje, że w przypadku uszkodzenia pojazdu, to bank otrzymuje stosowne odszkodowanie.

Kiedy wziąć kredyt gotówkowy na samochód?

Chociaż kredyt samochodowy będzie tańszy od pożyczki gotówkowej, bo zapłacimy mniejsze odsetki, to należy zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, które mogą wpłynąć ma zmniejszenie korzyści związanych z niższym oprocentowaniem. Chodzi o obowiązkowe ubezpieczenie autocasco, które bardzo często jest wymagane przy zakupie samochodu na raty. To jeden z wymogów, jakie należy spełnić, aby móc otrzymać dodatkowe pieniądze na zakup pojazdu. W tym wypadku dużo zależy od długości trwania kredytu, im dłuższy czas kredytowania, tym wyższe koszty będziemy musieli ponieść. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw oraz dokładnie przeanalizować koszty. Jeżeli chcemy zaciągnąć kredyt kilkunastoletni, koszty AC mogą sprawić, że koszt całkowity kredytu przewyższy opłaty związane z zaciągnięciem zwykłej pożyczki.

Kredyt gotówkowy będzie dobrą formą finansowania, jeżeli mamy w planach zakup samochodu z drugiej ręki. W tej sytuacji możemy liczyć na znacznie mniej formalności, jest to dobre rozwiązanie także ze względów finansowych. Kredyt gotówkowy bierzemy na dowolny celu, w ten sposób można uniknąć zabezpieczeń w formie przewłaszczenia czy zastawu rejestrowego. Kredyt samochodowy może okazać się korzystniejszy, jeśli decydujemy się na nabycie auta z salonu.

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo dużo propozycji kredytów samochodowych, jak i gotówkowych. Z decyzją najlepiej poczekać do początku roku, wówczas możemy liczyć na bardzo korzystne promocje i obniżki kredytów. Przed dokonaniem decyzji, warto porównać oferty poszczególnych banków i dokładnie prześledzić opłaty dodatkowe, jakie będziemy musieli pokryć.

Sprawdź najnowsze rankingi kredytów:
Ranking kredytów hipotecznych czerwiec 2019
Ranking kredytów gotówkowych czerwiec 2019
Ranking kont osobistych czerwiec 2019
Ranking kart kredytowych czerwiec 2019

KREDYTY MIESZKANIOWE 06.2019RANKING NOTUS
+