Bankowiec.com.pl – Bankier Online – kredyty doradcy

Lokaty kwartalne nawet na 4%, ale nie bez haczyków

Expander Kraków

Każdy, kto posiada oszczędności, powinien zdecydować się na ich inwestowanie. Chociaż lokaty nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem, jak kilka lat temu, to nadal wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Niekiedy można trafić na bardzo dobrą promocją, wówczas opłaca się ulokować w ten sposób swoje oszczędności. Okazuje się, że na najlepsze warunki, jak zwykle mogą liczyć przede wszystkim nowi klienci, dotyczy to produktów oferowanych przez Nest Banku, Plus Banku i BOŚ. Lokata na 5000 złotych zapewnia zysk 4% w skali roku, jednak lokując 50 000 złotych oprocentowanie wyniesie tylko 2,8%.

Inwestorzy mają powody do radości, inflacja wyhamowuje – w czerwcu wskaźnik CPI wynosił tylko 1,3%. Choć ceny towarów oraz usług wciąż idą w górę, to jednak nie tak szybko, jak oczekiwałby NBP. Próg oprocentowania lokat spada, co ma wpływ na siłę nabywczą pieniądza. Obecnie można liczyć na zysk decydując się na ulokowanie oszczędności z oprocentowaniem od 1,6% w skali roku, przy czym należy uwzględnić również podatek belki – 19%.

Jeśli chcemy wyjść z lokatą na zero, należy wybierać oprocentowanie minimum 1,6%. W tym wypadku za oszczędności będziemy w stanie kupić tyle samo towarów czy usług, co przed założeniem lokaty. Z kolei, jeżeli trafimy na ofertę lokaty z oprocentowaniem wyższym niż 1,6%, wówczas będziemy w stanie zarobić. Nie każdego zadowala jedynie ochrona oszczędności przed inflacją. Poniżej znajdziecie zestawienie najkorzystniejszych lokat dostępny w lipcu.

Wśród lokat 3-miesięcznych warto wyróżnić produkt e-lokata na Plusie na 2,8% w BOŚ Banku. Mimo, że w rankingu lokat na 5000 złotych zajęła dopiero 6 miejsce, to okazała się najlepsza pod względem oprocentowania lokat na 50 000 złotych. Umowę można zawrzeć wyłącznie przez Internet i nie trzeba zakładać konta osobistego w BOŚ. Tak jak w poprzednim miesiącu najlepszymi lokatami na 5000 złotych okazały się oferty Nest Lokata Witaj w Nest Banku oraz Lokata na Start w Plus Banku. Oczywiście na atrakcyjne oprocentowanie mogą liczyć wyłącznie nowi klienci, przy czym maksymalna kwota wypłaty wynosi do 10 000 złotych. W tym wypadku trzeba założyć rachunek osobisty w banku, na który powinno być przelewane wynagrodzenie (Nest Bank).

Promocyjne lokaty nie tylko dla nowych klientów

Atrakcyjne oprocentowane lokaty jest dostępne bez względu na staż wyłącznie w Lokata Mobilna w Banku Milennium. W rankingu ofert na 50 000 złotych nie tylko dla nowych klientów znajdziemy propozycje Nest Banku, Plus Banku, EuroBanku.

KREDYTY MIESZKANIOWE 06.2019RANKING NOTUS
+