Bankowiec.com.pl - Bankier Online - kredyty, pożyczki, doradztwo

Zakup wczasów online – na to uważajmy

Expander Kraków

Internet daje mnóstwo możliwości zakupu niemal wszystkiego w wygodny i szybki sposób. Płacimy tak za zakupy online, wykupujemy polisy ubezpieczeniowe i inne usługi. Wraz z sezonem wakacyjnym rośnie liczba zakupionych imprez oferowanych przez biura podróży, właśnie z wykorzystaniem Internetu. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach, które pozwolą wybrać i zapłacić za wczasy na wysokim, oczekiwanym przez nas poziomie.

Przeszukując oferty biur podróży wybieramy wakacje marzeń, na które nas stać i które spełniają nasze wymagania. Niemniej przed zakupem online warto upewnić się, że:
– ceny podane w ofercie są cenami brutto,
– jakie koszty poniesiemy decydując się na dodatkowe atrakcje lub usługi typu (wyżywienie czy bagaż podręczny),
– czy płatność karta kredytową nie wymaga ponoszenia dodatkowych opłat,
– czy jest i co obejmuje ubezpieczenie,
– czy dobrze zrozumieliśmy opis oferty – tu z pomocą przychodzą centra infolinii biura podróży lub kontakt osobisty z konsultantem.

Należy pamiętać, że pospiech też kosztuje – rezerwacji dokonanej bez przemyśleń zazwyczaj nie da się anulować bezpłatnie. Najczęściej biura potrącają część należności z wpłaconej zaliczki lub naliczają opłaty za rezygnację.

Należy pamiętać, że wszelkie niezgodności z ofertą uprawniają nas do dochodzenia z biurem podróży zwrotu części kosztów. Jeśli działania są bezskuteczne należy złożyć skargę do Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Dotyczy to również zwiększenia ceny usługi za wycieczki, ale i rezerwację hotelu czy bilet na samolot.

Według statystyk ECC-Net problemy dotyczą usług wykupionych bezpośrednio na stronach firm, a nie firm pośredniczących w takich transakcjach i zwykle, bo aż w 77% dotyczą rezerwacji lotniczych online. Internauci mogą też spotkać różnice w ofertach zamieszczonych w sieci, a ostateczną ceną za usługę. Często o dodatkowych opłatach typu opłaty manipulacyjne, za płatność kartą kredytową, za rezerwacje miejsca lub bagaż dowiadujemy się jako klienci w terminie późniejszym, niż w chwili zakupu oferty w sieci.

Wyszukując wszelkich okazji warto dokładnie poznać szczegóły każdej z ofert, by wybierając jedną z atrakcyjniejszych nie być narażonym na dodatkowe ukryte koszty i zwyczajnie nie zostać oszukanymi.

Sprawdź najnowsze rankingi kredytów:
Ranking kredytów hipotecznych kwiecień 2019
Ranking kredytów gotówkowych kwiecień 2019
Ranking kont osobistych kwiecień 2019
Ranking kart kredytowych kwiecień 2019

KREDYTY MIESZKANIOWE 04.2019RANKING NOTUS
+